רישום בית משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 16:10, 1 בנובמבר 2013

  שלום.אני גר בבניין משותף בן 10 שנים. אני רכשתי את הדירה ישירות מהקבלן,ושילמתי את כל ההיטלים שהוא דרש.לפני 5 שנים נעשה ברחוב שיפוץ נרחב ואנו ושאר דיירי הרחוב נדרשנו לשלם כ-20000 ש"ח בממוצע.אחד הדיירים בבניין שלי מסרב לשלם בטענה שהתשלום צריך להיות של הקבלן.נכון לעכשיו מסרבת העיריה לחתום לעורך הדין של הקבלן על המסמכים הדרושים לרישום בית משותף בטאבו,ואנו שאר השכנים ששילמו נשארים בלי טאבו.השאלה שלי היא האם רשאית העיריה להעניש את כל השכנים עקב חוב של דייר אחד,ומה האפשרויות שעומדות לפנינו כנגד העיריה או כנגד השכן כדי לפתור את הבעיה?

  השב
 • 23:40, 3 בנובמבר 2013

  איציק שלום, לשאלתך, השיפוץ ברחוב אינו קשור לבית, ולאחריות הקבלן בנוגע לרישום בית בפנקס הבתים המשותפים. עפ"י רוב, תאריך הרישום בטאבו נכתב בחוזה המכר בין הקבלן לדייר , כשבסוף ההליך, הדירה עוברת על שם הדייר במשרד רישום המקרקעין ולכן יש לברר עם העו"ד של הקבלן, בחוזה מהו המועד לרישום בטאבו, ללא קשר לשיפוץ ברחוב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.