שמאי של הבנק מול שמאי פרטי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 10:34, 3 בנובמבר 2013

  האם שמאי שקיבלנו מטעם הבנק יכול לתת לנו הערכה פרטית אם נשכור את שירותיו בצורה פרטית ? כלומר לשלם לו באופן פרטי ועדיין שיגיש את השומה שלו לאחר מכן לבנק ? שאלה שנייה, במידה והערכת השמאי נמוכה בצורה כזו שפוגעת באפשרות לקיחת המשכנתא האם ניתן לבקש ערעור או שמאי נוסף או אולי דרך אחרת ? אשמח לקבל תשובות בהקדם.

  השב
 • 23:16, 3 בנובמבר 2013

  ליאורה שלום, לשאלתך, ערכת שמאי ניתן לקבל באמצעות הבנק למשכנתאות, שמאות של הנכס ע"י שמאי מטעם הבנק, נועדה לשמש כבטוחה לשם קבלת משכנתא. הבנק למשכנתאות מספק רשימה של שמאים שהוא עובד אתם ויש לבחור אחד מהם. לשאלתך השנייה, שמאות מטעם הבנק היא על פי רוב קצרה יותר בהיקפה, תמציתית באופייה וגם זולה יותר, מאשר שמאות ללקוח פרטי. מבחינת תוכנה, הערכת שמאי מקרקעין הנשלח מטעם בנק, עלולה להצביע על שווי נכס לרוב – נמוך יותר, בהשוואה להערכת איש מקצוע פרטי. עניין זה נובע משום שלמעשה נידרש השמאי מהבנק לוודא כי ערך הנכס הנבדק הנו גבוה מספיק, כך שיוכל להימכר ולכסות את החוב שנוצר (במקרה שהלווה לא משלם אותו).
  בהצלחה

  תגובה
 • 09:01, 4 בנובמבר 2013

  תודה רבה עו"ד מאיר ברטלר.
  לצערי לא ענית על מה ששאלתי ....

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.