פטור ממס שבח - דירה מקבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • עופר

    נשלח ע"יעופר 21:39, 3 בנובמבר 2013

    עפ"י החוק החדש שייכנס לתוקף החל מינואר 2014, פטור ממס שבח יינתן לאדם שזוהי דירתו היחידה, לאחר שהיה בעלים של הדירה לפחות 18 חודשים. אם קניתי דירה מקבלן על הנייר ובעוד 18 חודשים היא תהיה מוכנה למגורים - אוכל למכור אותה ולקבל פטור ממס שבח? או שעלי לחכות 18 חודשים נוספים, כלומר תקופה זאת נמדדת החל מהפיכתה לנכס ראוי למגורים?

    השב
  • 23:05, 3 בנובמבר 2013

    עופר שלום, לשאלתך, עד ל-31 בדצמבר 2013 המוכר זכאי מכוח החוק, לקבל פטור ממס שבח כל ארבע שנים בעבור דירה אחת. אין חשיבות בפטור זה למספר הדירות שבבעלות המוכר, כל עוד ימכור דירה אחת בכל 4 שנים.
    החל מה-1.1.2014 פטור זה יתבטל, ובמקומו יכנס לתוקפו סעיף 48 (ב2) לחוק – בחישוב מס לינארי בכל מכירה.
    החל מה-1 בינואר 2014, לפי נוסחו החדש של הסעיף, על המוכר להיות בעל זכות בדירה ל-18 חודשים לפחות בטרם יוכל למכור בפטור את דירתו היחידה.

    תגובה
  • 11:15, 4 בנובמבר 2013

    תודה על התשובה,

    אבל השאלה היא האם על המוכר להיות בעל זכות בדירה הראויה למגורים ל-18 חודשים לפחות כדי לקבל פטור?

    כלומר: אם קניתי דירה על הנייר ובעוד 18 חודשים ניתן לאכלס אותה אקבל פטור ? או שהכוונה ל- 18 חודשים החל מהרגע בו ניתן לאכלס את הדירה?

    תודה

    תגובה
  • 17:19, 10 בנובמבר 2013

    עופר שלום, ב-1 בינואר 2014 יבוטל הפטור ממס שבח על מכירת דירה להשקעה כל 4 שנים. פטור ממס שבח לדירה יחידה, ניתן לניצול פעם אחת ב-18 חודשים ובתנאי כי במהלך ארבע השנים שקדמו למכירה לא היו למוכר בעת ובעונה אחת יותר מדירה אחת.
    בברכה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.