איחור במסירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • בוריס

    נשלח ע"יבוריס 15:45, 4 בנובמבר 2013

    רכשתי ב 02.05.2010 דירה מקבלן " על הנייר" . לפי חוזה היה כתוב , שתאריך מסירה היא 32 חודשים מקבלת היתר בניה. ההיתר בנייה התקבל ב 12/09/2010 וזאת אומרת ,שתאריך מסירה היא 12/5/2013. במשך כל ה 3 שנים האלה קיבלתי כבר 2 מכתבי איחור. ראשון ל 31/12/2013 והשני ל 30/06/2014 . ללא סיבות מאוחדות לאיחור. כמובן יש בחוזה את ה"גרייס" 3 חודשים ואת הדחייה עקב שינויים , שעשיתי בדירה ( 28 יום). יש בחוזה גם סכום פיצוי מוסכם 650 דולר על כל חודש איחור. שאילה שלי , האם יש אשפרות לקבל יותר מהסכום הפיצוי שמופיע בחוזה ? יש בחוזה סעיף די מעניין ,שאולי יכול לעזור לי. מה את חושבת אליו ? : "במיקרה של פיגור מצד המוכר במסירת החזקה בדירה , מעבר למועדים הקבועים לכך בסעיף 6 לעיל , ישלם המוכר לקונה פיצוי קבוע ומוערך מראש, כמפורט בנספח 1.2.2 . ככל שבכפוף לאמור בסעיף 6 לעיל , לא יעלה הפיגור במסירה על שישה חודשים , יהיה הפיצוי הנ"ל , תרופתו היחידה של הקונה כלפי המוכר , והקונה לא יהיה רשאי לתבוע במקרה כזה מהמוכר , סעד אחר ו/או נוסף כלשהו. " בסעיף 6 מדובר על גרייס של 3 חודשים בסעיף 1.2.2. מופיע פיצוי 650 דולר . האם איחור של יותר מ6 חודשים אחרי גרייס והשינויים בדירה בוצעו , פותח לי אפשרות לדרוש פיצוי יותר גדול גם על התקופה של 6 חודשים ראשונים של איחור וגם על התקופה , שאחרי ? אנחנו קבוצה כ10 אנשים עם אותה בעיה מאוד אודה לך על התשובות

    השב
  • 17:24, 10 בנובמבר 2013

    על מנת להשיב לשאלתך יש לעיין בהסכם ובצירופיו. על כן מומלץ לפנות לעו"ד שטיפל בעסקה. בכל מידה שיש הפרות הסכם יש לפעול עפ"י ההסכם וככל שההפרה היא הפרה בדין, יש לפעול בהתאם לדין החל.
    בברכה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.