פינוי דייר במצב סוציאלי קשה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אורלי

  נשלח ע"יאורלי 12:43, 5 בנובמבר 2013

  אנו משכירים מזה שנה בית ישן לאמא חד הורית עם 4 ילדים. השכירות שולמה ע"י צ'קים של האבא שלה. כעת, עם חידוש החוזה, היא רוצה לעבור לתשלום במזומן כי חשבון הבנק שלה מוגבל למזומן ואביה אינו מוכן להמשך התשלום. איננו בטוחים לכמה זמן נוכל עוד להשכיר כי יתכן ותתחיל בניה בחצי הפנוי של המגרש (כנראה עוד כשנה). כמה זמן לוקח הליך פינוי? האם דייר שמצבו הסוציאלי קשה מקבל יחס מיוחד בבית המשפט ? ואם כן, בכמה זה יאריך את הליך הפינוי?

  השב
 • 17:00, 10 בנובמבר 2013

  אורלי שלום, פרטים רבים חסרים בשאלה, אך באופן עקרוני, יש לקיים מה שנחתם בחוזה השכירות, לרבות תקופת השכירות. אם יתכנו שינויים עתידיים בשטח, מן הראוי היה לאזכר אותם בסעיף בחוזה ולקבוע איך הצדדים נוהגים בקרות האירוע העתידי. כמו כן, האם התשלום במזומן משולם חודש בחודשו או מראש לכל תקופת השכירות ? האם יש לשוכרת ערבים ? מצבה הסוציאלי ייתכן ויהוו שיקול דעת אם ובמידה ואי ההבנות בניכם, יצריכו אתכם להגיע להכרעת בימ"ש. בתקווה שלא. מוטב כי תנסחו כעת נספח לחוזה המהווה חלק בלתי נפרד ממנו וכולל את כל החובות והזכויות הקיימות בחוזה הראשוני, למעט השינויים העתידיים לבוא.,
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.