שימוש עסקי ופרטי ברכוש משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • מאיר

    נשלח ע"ימאיר 15:41, 11 בנובמבר 2013

    שלום, יש לי שתי שאלות לגבי רכוש משותף. 1. בעל אחת הדירות בבניין הציב מתקן גישה סלולרי על הגג ללא ידיעת הדיירים האחרים. הוא מן הסתם מקבל על כך תמורה. הגג הוא רכוש משותף ע"פ הטאבו (הדייר אפילו לא גר תחת הגג). האם יש עילה לתבוע ממנו כסף בעבור השימוש שנעשה בגג רטרואקטיבית, ומהיום? 2. בעל אחת הדירות קיבל אישור לפני שנים רבות להשתמש בחצר המשותפת הצמודה לדירתו. האישור לא נכנס לספח טאבו. הוא סגר את החצר ובנה בה. האם אפשר להפוך את ההחלטה ההיא? האם ברבות הזמן מעצם השימוש שלו החצר תעבור לבעלותו? האם זה הפיך? תודה מאיר

    השב
  • 17:14, 20 בנובמבר 2013

    מאיר שלום, לשאלתך, את מתארת השתלטות שלא כדין על שטח ציבורי משותף על גג הבניין על ידי דייר מהבניין/חצר. המקרה מהווה השגת גבול ברכוש המשותף, כאשר סעיף 72 (ב) לחוק המקרקעין, משאיר את הבחירה בידי דיירי הבניין האם לפנות למפקח על הבתים המשותפים או לבית המשפט המוסמך לצורך קבלת סעד אופרטיבי כנגד משיג הגבול שלא כדין (המשתלט).
    בברכה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.