תשלום מע"מ בדירה מקבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 20:11, 13 בנובמבר 2013

  אני לא מבינה את סעיף המע"מ בהסכם המכר שלי. כך הסעיף רשום: "כל תשלום ע"ח תמורת היחידה כולל מעמ בשיעור החוקי כפי שהוא בתוקף ביום החתימה על הסכם. כל שינוי ע"פ דין בשיעור המעמ יחול על הקונה שיישא בהפרש התשלום ויחושב לגבי כל תשלום על חשבון היחידה עליו חל שינוי כזה עפ דין". מה זה בעצם האומר? מה קורה עם המעמ יורד? מה קורה אם המעמ עולה? והאם ההפרש מחושב רטרו' על כל הסכום, גם החלק שכבר שולם??

  השב
 • 16:47, 20 בנובמבר 2013

  נועה שלום, בשאלתך אין מספיק פרטים כדי לתת תשובה יסודית ומקצועית. חסרים פרטים כגון , האם זו דירת מגורים או דירה נוספת לדירת המגורים, האם זו רכשה מקבלן או עסקת מכר עם מוכר שאינו קבלן. ככלל, לאחרונה נכנס לתוקף תיקון מס' 70 לחוק מיסוי מקרקעין אשר חולל מהפיכה בתחום הדיווחים ותשלומי המס לרשויות מס שבח שתחולתו החל מיום 31.3.2011.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.