מחפשת פסק הלכה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • נטע

  נשלח ע"ינטע 09:26, 14 בנובמבר 2013

  שלום, השכרתי נכס שרכשתי מעמידר בטרם עברו הזכויות על הנכס לידי. הדיירת לה השכרתי ביטלה את הצ'קים בטענות כאלה ואחרות אך המשיכה להתגורר בנכס. בתגובה לתביעה שהגשתי נגדה טענה השוכרת שלא היו לי זכויות בנכס ולכן לא הייתי רשאית להשכיר את הנכס. הבנתי שקיים פסק הלכה לטובתי, בו טוען בית המשפט שלמרות שלמשכיר לא היו זכויות בנכס מכיוון שהשוכר בחר להשתמש בנכס חייב השוכר לשלם את דמי השכירות. כיצד אני יכולה לאתר את פסק ההלכה הזה? תודה

  השב
 • 16:42, 20 בנובמבר 2013

  נטע שלום, כשוכרת דירה מעמידר, השכרת את הנכס בשכירות משנה לשוכר. הדין קובע שהשוכר אינו רשאי להעביר לאחר את הזכות להחזיק ולהשתמש במושכר או להשכירו בשכירות משנה, אלא בהסכמת המשכיר, קרי, עמידר. הטענות של שוכר משנה (שכר ממך את הנכס המושכר) צריכות להתברר על פי ההסכם שחתמתם בניכם. בהנחה שאכן קיבלת אישור מעמידר להשכיר את הנכס, לשוכר המשנה לא יעמדו טענות נגדך כמשכירה.
  יש לבדוק את הסכם השכירות שערכתם
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.