דרישה להחזר פיצוי הפקעה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 21:48, 16 בנובמבר 2013

  שלום, לפני עשור הופקעה על ידי המדינה קרקע בבעלותינו הרשומה בטאבו ונבנה עליה פרויקט מגורים. לאחר ההפקעה (לפני 8שנים ) נקבע כי אנו זכאים לפיצויי הפקעה וקיבלנו סכום כסף שנקבע בבית המשפט. לאחרונה קיבלנו מכתב ממנהל מקרקעי ישראל שהם פנו לבית המשפט שקבע שהיתה טעות ושיש הפרש ושקיבלנו סכום גבוה מערך הקרקע הנכון. לפי המכתב עלינו להחזיר את ההפרשים בתוספת ריבית והצמדה (שמגיעים יחד לסכום גבוה עמשקיבלנו) האם הדבר חוקי? והאם אין התיישנות לאחר 7שנים

  השב
 • 16:36, 20 בנובמבר 2013

  אורית שלום רב, לשאלתך, "פקודת הקרקעות",הנה חקיקת הבסיס בנוגע להפקעת קרקעות וגם "החוק לתיקון דיני רכישה לצורכי ציבור 1964", שמקנה לבעל מקרקעין זכות לקבל פיצויים כעבור 90 יום מהיום שבו תפסה הרשות חזקה בנכס. על פי הפסיקה , ובמרבית התיקים המדינה לא טוענת טענת התיישנות לגבי פיצויי הפקעה שהמדינה מבצעת, גם בתביעות שנעשו לפני עשרות שנים.
  יש לפנות לעורך דין ולקבל ייעוץ משפטי,
  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.