בית משותף וחלוקה צודקת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ציונה

  נשלח ע"יציונה 13:37, 19 בנובמבר 2013

  שלום, לי ולאחי יש כיום בית שרשום כרגע על 4 יורשים. אני ובעלי, אחי ואשתו. החלטנו להפוך את הבית לבית משותף ולחלק אותו לשני בתים שלכל אחד יהיה הבית שלו על שמו. שאלתי היא האם ניתן להתייחס בחלוקה למבנה ולגינה(שטח פתוח) אותו דבר, או שההתייחסות למבנה שונה מהתייחסות לגינה, במיוחד שאין לנו שום אפשרות להוסיף בנייה כלשהיא על הקרקע-גינה הקיימת. אשמח לתשובה. תודה מראש ציונה

  השב
 • 16:20, 20 בנובמבר 2013

  ציונה שלום, בנוגע לשאלתך, חוק המקרקעין, תשכ"ט 1969, מגדיר בסעיף 52 מהו רכוש משותף: "רכוש משותף" - כל חלקי הבית המשותף חוץ מן החלקים הרשומים כדירות, ולרבות הקרקע, הגגות, הקירות החיצוניים, המסד, חדרי המדרגות, מעליות, מקלטים, וכן מיתקני הסקה או מים וכיוצא באלה המיועדים לשמש את כל בעלי הדירות או מרביתם אפילו הם בתחומי דירה מסוימת.
  יש להתייעץ עם עו"ד אשר ניתן ייעוץ משפט לצורך רישום בית משותף ושאר הנהלים בנושא,
  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.