פרגולה עם הערת אזהרה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 15:23, 24 בנובמבר 2013

  מבקש לשאול בעניין דירה שאני מעוניין לרכוש - שבה ישנה פרגולה במרפסת ועליה רשומה הערת אזהרה. 1.מהי הפרוצדורה הפיכת הפרגולה לתקנית וחוקית? ומהי העלות? 2.האם פרגולה מהווה תוספת בתשלום הארנונה? תודה רבה.

  השב
 • 09:43, 27 בנובמבר 2013

  אלעד שלום, חשוב להבחין בין גג, סככה, סוכך ופרגולה. יש להם השפעות שונות על ההיטלים והמסים שמשלמים ביחס לגודל שטח הבית. הקמת קירוי ללא רישיון עשוי להביא עמו קנסות, צווי הריסה ולעתים אף תביעה משפטית. אי לכך, יש לפנות לוועדות התכנון כדי לדעת אם יש היתר בנייה. באופן כללי, מרפסת גן – תחויב במלואה במידה והנה מקורה או בעלת מעקה או קיר בשלושה צדדים של היקפה, וזאת כאשר ברור שמרפסת גן מעצם טיבה וטבעה מחוברת לבניין.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.