רישום זכויות בטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 19:15, 24 בנובמבר 2013

  בשנת 1994 רכ שתי בית צמוד קרקע ואשר הזכויותלא היו רשומות בטאבו ע"ש במוכרים אלא היו רשומים בחברה המשכנת ועל כן קיבלתי אישור זכויות וכן חתמתי על חוזה חכירה במינהל שזכויותי הם 195מ"ר ולא נימסר על רישום הבית כבית משותף מישום גורם לאחר שנתיים נמסר לי שהזכויות נירשמו בטאבו ולתדהמתי היו רשומים נתונים אחרים של דירה בגודל 21מ"ר והחלק היחסי 2\13 שהם15% שששאלתי אז את העוד שטיפל מסר כי זה לא משנה לגבי הזכויות ההקיניניות אלא לניהול הבית בשנת 2010 נתקלע ויכוח על חלוקת זכויות הבניה וכן השטחים הפתוחים טוענ דייר כי מחלקים לפי הרשום בצו הרישום בית משותף ולא לפי חוזי החכירה שקדמו לצו הרישום שאלותי הם 1 האים צו רישום בית משותף אמור להגדיר מחדש את הזכויות לכול דייר 2 כיצד מחלקים את אחוזי הבניה הנותרים והשטחים אציין כי מדובר במיבנה של 4דירות צמודות קרקע שניבנה ב1960 ונימכרו לדיירים ורק ב1977 נירשם כבית משותף ועד אותה עת הרחיבו חלק מהדיירים חלקם בהיתר וחלקם ללא היתר והצו היתייחס לבנוי בפועל ועל כן ההבדלים בחלקים ברכוש המשותף

  השב
 • 09:34, 27 בנובמבר 2013

  מוטי שלום, בנוגע לשאלתך, את גודל הנכס (השטח נטו )- חשוב מאוד להשוות בין מה הגודל שהיה רשום בחברה המשכנת,לבין מה שרשום בנסח הטבו.
  כדאי לבדוק בעירייה את תשריט הדירה, בכדי לוודא את גודל הדירה בפועל.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.