היטל השבחה מרפסת שמש - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אדי

  נשלח ע"יאדי 20:17, 1 בדצמבר 2013

  שלום, ברצוני לקנות דירה אשר נוספה לה מרפסת בשנה האחרונה. הדירה שייכת לבניין בן 8 קומות שכולו עבר תוספת בניית מרפסת לכל הדירות. המרפסת מוצהרת ע"י המוכרים כ-12 מטר. לדירה קיים טאבו מלפני השינוי. המרפסת כלולה בארנונה של המוכרים. האם יחול על המרפסת היטל השבחה כלשהו ומתישהו ? תודה מראש, אדי

  השב
 • 20:43, 3 בדצמבר 2013

  אדי שלום, לגבי היטל השבחה, מומלץ לפנות למחלקת ההנדסה של העירייה, על מנת לוודא שלא חל היטל השבחה על המרפסת, ואם חל, מה גובהו.
  סגירת מרפסת, בהנחה שהיא לא שטח מקורה, אינו מוגדר כחלק משטח הדירה לפי חוקי העירייה (לא משלמים עליו ארנונה), ואילו אם המרפסת מקורה, יש בכך משום השבחת הנכס שנחשב כגדול יותר.
  בברכת חג שמח,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.