פרויקט פינוי בינוי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 11:08, 2 בדצמבר 2013

  שלום רב, האם בחוזה של פינוי בינוי עם מתחם שלם של בניינים יכול היזם _לא הקבלן) להכניס בחוזה סעיף שאומר שמי שיחתום ראשון יקבל זכות לבחור את המיקום של הדירה וכו' ובכך לשכנע אנשים לחתום ראשונים? באם אני לא מסכימה עם החוזה ויש לי השגות לגביו... אני לא אחתום עליו בשלב הזה עד שלא נדון בחוזה בדרך רצינית ואז בעצם יפגעו זכויותיי אם אחתום אחרי כולם? האם זה חוקי? כמובן יש לציין שמדובר באוכלוסייה חלשה ביותר והיזם לדעתי בוחר לנצל נושא זה בהכנסת סעיפים דרקוניים ודרכי שכנוע קטנוניות. אשמח לתשובה. תודה

  השב
 • 20:29, 3 בדצמבר 2013

  עדי שלום, מדובר בפרויקט מורכב. על הדיירים להיות מיוצגים מטעמם ומותר לדיירים לפנות לעו"ד. במקרה זה, שכ"ט עו"ד משולם ע"י היזם, עפ"י הנוהג. מומלץ לא לא חתום על חוזה המקפח את זכויותייך.
  בברכת חג שמח,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.