תוספת מע"מ. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אלי

נשלח ע"יאלי 12:12, 4 בדצמבר 2013

בתאריך 30/05/13 רכשתי דירה . באותו מעמד חתמתי על זכרון דברים ובו מציון מחיר הדירה כולל מע"מ ,תאריך קבלת הדירה .וכן כל איחור בתשלום הדירה מעבר ל 45 יום יתווסף מדד בנייה. באותו יום בערב התבקשתי לחתום על ההסכם .הרבה מאוד עמודים. ב31/05/13 שילמתי 95% במזומן ממחיר הדירה . וכעבור 30 יום שילמתי את ההפרש. בתאריך 2/6/13 הייתה עליה במדד ל 18% . במסירת הדירה התבקשתי לשלם הפרש מע"מ (1% ) על הסכום ששילמתי בתום 30 הימים. בזיכרון הדברים אין התנייה כזו שאם יעלה המע"מ אני אצטרך לשלם. ומה גם שלא נשלח שום מכתב המורה לי לשלם את הפרש המע"מ. אם זיכרון הדברים מחייב לטעמי אני לא צריך לשלם את הפרש המע"מ. כי מה שנרשם לעיל היו תנאי העסקה. ובגלל זה שילמתי 95% מהסכום. , או שהחוזה שבא אחרי זיכרון הדברים הוא הקובע, שם כתוב שיש להוסיף את המע"מ במקרה של עליה. אציין שבמעמד חתימת הסכם החוזה לא נאמר לי . הייתה כמות גדולה של ניירת שהתבקשתי לחתום עליהם. הרי ברור שלא מצופה מלקוח המגיע בשעות הערב לחתום על החוזה ויבדוק את פרטי ההסכם כי הוא מסתמך על זכרון הדברים. לשאלתי, האם אני חייב לשלם את הפרשנ המע"מ ? תודה

השב
  • 20:02, 14 בדצמבר 2013

אלי שלום, מטרתו של זיכרון דברים, לשרטט בקווים כלליים כל עסקה שטרם נוסחה בפירוט במסגרת חוזה, ולשמש סוג של פרוטוקול לתיאום ציפיות וכוונות. נהוג בתחום המשפט להתייחס לזיכרון דברים כ"חוזה מקדים" לחוזה אשר עתיד להיחתם לרוב זמן קצר לאחר החתימה על זיכרון הדברים. למרות שניתן לאכוף, משפטית, את זיכרון הדברים, בכל זאת, אין הוא מהווה תחליף לחוזה רכישה בו מפורטים כל תנאי ההתקשרות.
    בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.