כניסה לבית מסוכנת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • תום אברבנאל

  נשלח ע"יתום אברבנאל 21:12, 7 בדצמבר 2013

  הבית שלנו ממוקם בירושלים, בחצר משותפת, והכניסה אליו היא דרך מרפסת צרה המובילה הדלת (מעין גשר). במבט מלמטה רואים שכל הבטון מתפורר והברזלים חשופים, ואנחנו בטוחים שזה רק עניין של זמן עד שהמרפסת תיפול. האם ישנו חוק המאפשר אישור מהיר להריסה ובניה מחדש, או אפילו השתתפות מטעם העירייה? וגם, בשל כך שהחצר מוגדרת כחצר משותפת, האם דבר כזה יכול לעקוף את אישורם של שאר "דיירי הבניין"? תודה, תום

  השב
 • 19:46, 14 בדצמבר 2013

  תום, המרפסת שאתה מתאר, זקוקה לשיפוץ בשל בעיה בטיחותית המוטל על וועד הבית. החלטה על עריכת שיפוץ כולל בבניין, מחייבת כינוס אספת דיירים כללית, ואילו החלטות שעניינן שמירה על המצב הקיים של הבניין יתקבלו בהחלטות רוב רגיל. ניתן לפנות לאגודה לתרבות הדיור, שמסייעת בשיפוץ בתים משותפים, מייעוץ חינם ועד מענקים כספיים.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.