הערת אזהרה - רכישת דירה מקבךן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • איליה

  נשלח ע"יאיליה 16:07, 8 בדצמבר 2013

  שלוםף הנני מתכנן לרכוש דירה בפרויקט אזורים באשקלון - הדירה הינה חדשה מקבלן. קיבלתי לידי את ההסכם למכירת דירה. בהסכם בעמוד 24 סעיף 12.4 מצויין כי הבטוחה הוצאה לטובת הקונה בתנאי מפורש שהקונה לא ירשום ולא יגרום לרישום הערת אזהרה בלשכת רישום המקרקעין.." אני מכיר כי הוראת כזו היא תנאי מקפח ובוטלה על ידי בית המשפט העליון וכי אין לכלול בחוזה הערה כזאת המונעת רישום הערת אזהרה בלי קשר לבטוחות שניתנו איך יתכן שהנ"ל מופיע בחוזה? מה נדרש לעשות? איליה

  השב
 • 19:32, 14 בדצמבר 2013

  איליה שלום, אם הקבלן הבטיח את כספי הרוכש באמצעות מתן ערבות בנקאית או באמצעות עריכת ביטוח, הוא יהיה רשאי להחליף את הערובה באחת מדרכי הערובה האחרות (ביטוח, שיעבוד, רישום הערת אזהרה או העברת בעלות לטובת הרוכש), וזאת רק אם התקיימו כל התנאים הבאים:
  בניית הדירה הושלמה.
  החזקה בדירה נמסרה לידי הרוכש.
  לא נקבע בחוזה המכר שהמוכר אינו רשאי להחליף את הערובה.
  מומלץ לפנות לעו"ד בתחום המקרקעין לצורך ייעוץ מקצועי שישמור ויגן על זכויותיך,
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.