• 8 בדצמבר 2013

    תשלום לוועד בית ושימוש בשטחים משותפים

    היי ,אשמח לדעת האם חישוב תשלום ועד בהתאם לגודל דירה מוגדר רק להוצאות שוטפות,ואם כן מה מוגדר כהוצאה שוטפת,ומה כקבועה? כמו כן,למי כדאי לפנות במקרה בו השכנים מבצעים שימוש פרטי קבוע בחלק מהשטחים המשותפים (מחסנים,וחדרים פרטי בגג משותף) חרף התנגדות חלק מהדיירים,והתעלמות של שאר הדיירים?

    8 בדצמבר 2013
  • 14 בדצמבר 2013

    תשלום לוועד בית ושימוש בשטחים משותפים

    רמי שלום, דמי ועד הבית נועדו לכסות את כלל ההוצאות הדרושות לצורך אחזקה תקינה וניהול הרכוש המשותף בבניין. כל בעל דירה בבניין חייב להשתתף בהוצאות הנוגעות לרכוש המשותף, כגון חשמל בכניסה לבניין, ניקיון חדר המדרגות, תשלום עבור הסקה מרכזית, דמי שימוש במעלית, נזילות בצנרת הבניין או תיקונים אחרים ברכוש המשותף וריסוס שטחים משותפים. השתלטות שלא כדין של שטחים ציבוריים משותפים,מהווים השגת גבול ברכוש המשותף, כאשר סעיף 72 (ב) לחוק המקרקעין, משאיר את הבחירה בידי דיירי הבניין האם לפנות למפקח על הבתים המשותפים או לבית המשפט המוסמך לצורך קבלת סעד אופרטיבי כנגד משיג הגבול שלא כדין (המשתלט).
    בברכה

    14 בדצמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?