תשלום לוועד בית ושימוש בשטחים משותפים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 17:37, 8 בדצמבר 2013

  היי ,אשמח לדעת האם חישוב תשלום ועד בהתאם לגודל דירה מוגדר רק להוצאות שוטפות,ואם כן מה מוגדר כהוצאה שוטפת,ומה כקבועה? כמו כן,למי כדאי לפנות במקרה בו השכנים מבצעים שימוש פרטי קבוע בחלק מהשטחים המשותפים (מחסנים,וחדרים פרטי בגג משותף) חרף התנגדות חלק מהדיירים,והתעלמות של שאר הדיירים?

  השב
 • 19:26, 14 בדצמבר 2013

  רמי שלום, דמי ועד הבית נועדו לכסות את כלל ההוצאות הדרושות לצורך אחזקה תקינה וניהול הרכוש המשותף בבניין. כל בעל דירה בבניין חייב להשתתף בהוצאות הנוגעות לרכוש המשותף, כגון חשמל בכניסה לבניין, ניקיון חדר המדרגות, תשלום עבור הסקה מרכזית, דמי שימוש במעלית, נזילות בצנרת הבניין או תיקונים אחרים ברכוש המשותף וריסוס שטחים משותפים. השתלטות שלא כדין של שטחים ציבוריים משותפים,מהווים השגת גבול ברכוש המשותף, כאשר סעיף 72 (ב) לחוק המקרקעין, משאיר את הבחירה בידי דיירי הבניין האם לפנות למפקח על הבתים המשותפים או לבית המשפט המוסמך לצורך קבלת סעד אופרטיבי כנגד משיג הגבול שלא כדין (המשתלט).
  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.