קרקע לעומק - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • ליאור

    נשלח ע"יליאור 22:07, 9 בדצמבר 2013

    שלום וברכה ! יש לי בית על קרקע בעיר צפת (ששם הבתים בנויים על הר) בעקבות פניית השכן שגר צמוד לבית שלי בסמטה למטה על רטיבות שיש לו התברר לי שהרטיבות נמצאת בחדר שלו שנמצא בדיוק מתחת חלק מהבית שלי (מתחת לחלקה). 1) האם זה אפשרי שיהיה לו את החדר הזה מבחינה חוקית כי הקרקע בבעלות עד לעומק ? 2) האם במקרה שלא אמור להיות לו שם חדר האם אני חייב לטפל לו ברטיבות ? תודה ליאור

    השב
  • 19:22, 14 בדצמבר 2013

    ליאורה שלום, סעיף 11 לחוק המקרקעין קובע, שהבעלות בשטח של קרקע, מתפשטת בכל העומק שמתחת לשטח הקרקע, בכפוף לדינים בדבר מים, נפט, מכרות, מחצבים וכיוצא באלה, והיא מתפשטת בחלל הרום שמעליו, אולם, בכפוף לכל דין, אין בכך כדי למנוע מעבר בחלל הרום. מאידך, יש לבדוק במנהל את היתרי הבנייה של השכן ואת הזכויות והחובות החלות עליו נוכח הבנייה.
    בברכה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.