פיצול דירות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • חיים אברומוביץ

  נשלח ע"יחיים אברומוביץ 10:45, 11 בדצמבר 2013

  מה הגדר במונח דירה מפוצלת ? דירה אשר לה כניסה ראשית אחת ובתוכה שני חדרים שלכל אחד יש יחידת הורים שכוללת שירותים ומקלחון , ולחדר אחד יש מטבח ולשני אין מטבח, כל מערכת המים דרך שעון מונה משותף וכן הגז האם יש בזה בעייה של פיצול דירה? בתודה ובברכה

  השב
 • 19:02, 14 בדצמבר 2013

  חיים שלום, בשאלתך לא מצוין אם אתה שוכר או מעוניין להשכיר דירה מפוצלת. כעיקרון, פיצול דירה והפיכתה מדירה אחת למספר דירות, טעון קבלת היתר בנייה מטעם הוועדה המקומית, הדורשת מלאכה פרוצדורלית וביורוקרטית מתישה ויקרה. לאחר מחאת האוהלים ב-2011, הוספה הוראת שעה (בתוקף עד 19 בדצמבר השנה) לתקנות התכנון והבנייה, לפיה יהיה ניתן להוציא היתר לפיצול דירה בצורה קלה יותר מהעבר. פיצול דירה ללא קבלת היתר, מהווה עבירה פלילית, לא רק את בעלי הדירה, שהוא המשכיר, אלא גם את המחזיק והמשתמש בדירה, שהוא השוכר.
  אי לכך, מומלץ להסתייע בייעוץ משפטי
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.