רשום אדמת מנהל וטאבו לאחר פסק דין ביתמשפט - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 10:53, 15 בדצמבר 2013

  עירייה בקשה הפקעה במגרש, זו אדמת מנהל הגענו להסכם שזכויות המגקש ישארו בפתוח המקום וההפקעה בפועל תתבצע בלי פגיעה במאה אחוז הזכויות! שאלתי האם בטאבו צריך להיות רשום בעל המגרש? כרגע רשום רק הערה של פסק דין בלי שם בהבעלים! צריך לתקן זאת? או שמספיק בנהל רשום שם הבעלים? כמו כן מה יקרה ברגע שיגיע מועד הפתוח איך לממש את פסק הדין? מי אחראי לכך? תודה

  השב
 • 21:39, 22 בדצמבר 2013

  דניאל שלום, עפ"י נתוני השאלה, הפקעה היא של חלק מחלקה. לכן, יש צורך לעשות תוכנית שנקראת חלוקה מחדש בשרטוט לפי החוק, שמציינת את השינוי שחל בגודל החלקה ורשום בה החלק שהופקע. החלק הנותר יירשם על שם הבעלים המקורי.
  מומלץ לך לקבל יעוץ ולווי מאיש מקצוע.
  בברכה,

  תגובה
 • 00:25, 23 בדצמבר 2013

  העירייה רצתה הפקעה אבל ניתןפסק דין על שמירת הזכויות במלואן, בטאבו אין כל רישום שם בעלים!? רק בנהל יתכן שזה בגלל המנהל? אושיש לתקן זאת ? ההפקעה לדעתי הפכה למשהו אחר בעקבות הפסק דין?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.