מעבר מחברה משכנת לרישום בטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבשלום

  נשלח ע"יאבשלום 14:39, 16 בדצמבר 2013

  לפני מספר חודשים מכרתי את ביתי הרשום בפנקס של החברה המשכנת א.לוי, בא בעת החל תהליך של העברת הזכויות בכל השכונה לרישום בטאבו, הקונים של הדירה אינם יכולים לקבל משכנתאות מאחר והחברה המשכנת מסרבת לרשום את הבנק בהערת אזהרה עד סיום תהליך המעבר לטאבו מה עושים? האם יש דרך לחייב אותם? כמה זמן תהליך ההעברה?

  השב
 • 21:18, 22 בדצמבר 2013

  אבשלום שלום, כל הפעולות שמוצאות את ביטוין בדרך כלל בטאבו, מתנהלות בספריו של הקבלן המהווה "חברה משכנת". על החברה המשכנת להנפיק "אישור זכויות" עדכני הכולל את כל הפרטים הרלוונטיים, לרבות זיהוי הדירה, ההצמדות, משכנתאות, והערות רלוונטיות אחרות. על הבנק לדרוש התחייבות בכתב מטעם החברה המשכנת כלפיו לצורך קבלת משכנתא, עד שיגיע מועד הרישום בטאבו.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.