זיכוי על חניה רטרואקטיבית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אילי

  נשלח ע"יאילי 11:20, 17 בדצמבר 2013

  קנינו בית לפני כשבע שנים ללא טופס 4 וללא תעודת גמר. סיימנו עם טופס 4 והגענו לטופס 5 .בשרטוטים של הבית הייתה חניה של 15 מטר ואנו הגדלנו ל 18 לאחר שבנינו את החניה לפני כשנה . עכשיו במועצה המקומים מבקשים שנשלם את הפער בין ה15 ל 18 ורק אחר כך יבואו לביקורת לשם מתן תעודת גמר. האם לא יכולים לזכות אותנו על 15 שנה בהן שילמנו על חניה שלא הייתה? האם הם יכולים לדרוש את התשלום בעבור הגדלת החניה ב3 מטר רטרואקטיבית ?

  השב
 • 21:10, 22 בדצמבר 2013

  אילי שלום, על פי הנתונים העולים בשאלה, מדובר בהפרה של חוק התכנון והבנייה. חריגת בנייה מתייחסת לכל סוג של בניה אשר בוצעה ללא קבלת היתר או בניגוד להיתר שניתן. על מנת להפוך חריגת בניה לבניה חוקית, יש לבצע הליך הנקרא לגליזציה או בקשה להיתר בניה מצומצם, בקשה לשימוש חורג. הליך זה מנוהל מול הועדה המקומית לתכנון ובניה, ברשות המקומית בה מצוי הנכס. את הבקשה להיתר בניה יכולים לערוך ולהגיש אדריכלית, מהנדס או הנדסאי.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.