איחור במסירת דירה מקבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 13:58, 25 בדצמבר 2013

  1. האם הקבלן מחוייב להודיע על איחור במסירה ? 2. כיצד קובעים מהי דירה דומה באזור דומה לצורך חישוב הפיצוי החודשי שהקבלן צריך לשלם ? 3. בתאריך 1.1.2014 מסתיימים החודשיים הראשונים, שלחתי לקבלן מכתב בדואר רשום לגבי האיחור ודרישה לתשלום האם הוא מחוייב לענות לי ? 4. במידה והקבלן מתעלם, אילו כלים עומדים לרשותי ?

  השב
 • 19:22, 26 בדצמבר 2013

  משה שלום, לגבי מסירת הנכס ע"י הקבלן, יש להתייחס לכתוב בחוזה. מאחר ואין בשאלתך נתונים לצורך תשובה ספציפית, ככלל, מועד קבלת הדירה מצוין בחוזה. לעתים מועד זה הנו ספציפי ונקוב בתאריך מסוים, ולעתים מועד ערטילאי כמו "בין 18-36 חודשים מקבלת היתר בנייה" או "שמונה עשר חודשים מחתימת עשרה חוזים נוספים דומים" וכדומה. לגבי דירה חלופית כפיצוי על פי דירה דומה בגודלה ובמיקומה, כדאי להיוועץ עם מומחה בתחום, מתווך או שמאי ואף לערוך בדיקה עצמית באתרים להשכרת דירות. אם צד מהצדדים להסכם, לא עומד בתנאים הקבועים, ניתן לדרוש פיצוי בערכאות השיפוטיות.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.