תפיסה לא חוקית של רכוש משותף בבניין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • נועם

  נשלח ע"ינועם 20:38, 29 בדצמבר 2013

  אני מתגורר בבניין דירות, ובמהלך השנים האחרונות דיירים מסוימים בבניין השתלטו על חדרי שירות בבניין (שהם חלק מהרכוש המשותף) במובן זה שהפכו אותם למחסנים פרטיים ועשו בהם כשלהם. "ועד הבית" לא ממש מתפקד אצלנו, יש מישהו שאוסף את הכסף (ממי שמוכן לשלם...) ומעביר למנקה אך יש פאסיביות וחוסר אכפתיות לנושא. בהינתן שאין שיתוף פעולה מספיק מצד מי שנקרא היום "ועד הבית" האם אני כבעל דירה רשאי לפנות בעצמי לבית משפט ולבקש צו "עשה" לסילוק ידיהם של השולטים ברכוש ? כל עצה אחרת אני אשמח לקבל, ובתודה

  השב
 • 22:47, 5 בינואר 2014

  נועם שלום, מקרי ההשתלטות שתוארו, מהווים השגת גבול ברכוש המשותף, כאשר סעיף 72 (ב) לחוק המקרקעין, משאיר את הבחירה בידי דיירי הבניין, האם לפנות למפקח על הבתים המשותפים או לבית המשפט המוסמך לצורך קבלת סעד אופרטיבי כנגד משיג הגבול שלא כדין (המשתלט).
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.