חדר קטן יותר עם קבלת הדירה מהקבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אפי

  נשלח ע"יאפי 08:58, 4 בינואר 2014

  דירה בבנין שנרכשה מקבלן. לקראת קבלת מפתח נבדקה הדירה ובאחד החדרים חסרים 10 ס"מ לכל אורך החדר. מה מקובל ומומלץ לעשות במקרה כזה? הרי לא ניתן לתקן זאת . האם לדרוש פיצוי, ואם כן איך מחשבים מה מגיע?

  השב
 • 21:27, 5 בינואר 2014

  אפי שלום, קיים פרוטוקול כניסה המהווה מסמך שנערך יחד עם הקבלן בעת קבלת המפתח. הוא מפרט את מצב הדירה בזמן קבלתה, ונכתבים בו כל הליקויים הנראים לעין כמו מרצפות פגומות, ברזים לא תקינים, כיור עקום וכל פגם שניתן לראות בעין. פרוטוקול המסירה משמש לקבלן הוכחה שהקונה קיבל את הדירה, ולדייר הוא מהווה את רשימת הליקויים שעל הקבלן לתקן. עליך לציין את ההפרש בין הגודל שסוכם לבין גודלה בפועל. במקרה ולא ניתן להגיע להבנה, יש אפשרות לתבוע. לצורך הנושא, מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.