פסק דין לפינוי בית בדמי מפתח - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מנחם

  נשלח ע"ימנחם 16:24, 6 בינואר 2014

  שלום רב, לאחר מספר שנים שהיינו במגעים עם יזמים אשר קנו את השטח עליו נמצא ביתנו מבעלת הבית שלנו, היזם קיבל פסק דין לטובתו הקובע שאנו מחויבים לפנות את הבית תוך שלושה חודשים בתמורת 420 אלף ₪. הבית שלנו ממוקם במרכז רחובות, זהו בית פרטי עם חצר גדולה וחנייה צמודה (החצר והחנייה בשימוש שלנו בלבד אבל לא כחלק מחוזה הדיירות המוגנת). זהו בית של 2 חדרים 50 מטר רבוע. שלושה שמאים העריכו את שווי הבית, השמאי שלנו קבע כי אנחנו אמורים לקבל כמיליון ₪ פיצויים, שמאי של היזם קבע 290 ₪, ושמאי לכאורה נייטרלי (שהתברר לבסוף כי אין לו ניסיון בהערכות מהסוג הנ"ל- פיצויי דמי מפתח) קבע 400 אלף ₪. בית עם מאפיינים די דומים באזור פחות טוב ברחובות- 70 מ"ר, ללא זכויות בנייה, מתחת לגובה הרחוב- וללא חנייה משום כך, נמכר בכ-1,400,000 ₪. השאלה שלי היא האם בית המשפט חייב לקבוע על פי השמאי הנייטרלי? הרי החוק קובע לא רק פיצוי של 60% מערך הבית, אלא במידה שזה לא מחיר הוגן בית המשפט צריך לקבוע סכום שאיתו נוכל לא לרדת ברמת החיים שלנו. עם 420 אלף ₪ לא נוכל לשמור על רמת חיים שאנו רגילים אליה, כיום אי אפשר לרכוש בסכום כזה דבר. האם עוד ניתן לעשות משהו בנידון? האם שווה להמשיך להילחם ולערער למחוזי? *פסק הדין ניתן היום 6.1.14 תודה מראש

  השב
 • 10:41, 29 בינואר 2014

  מנחם שלום,
  לשאלתך, הנושא מורכב ועבר פסיקת ערכאה.
  מומלץ לפנות לעו"ד בתום, שילווה וינחה אתכם להשיג ולממש את זכויותיכם כדין,
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.