תחליף להערת הזהרה במכירת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • צביה

  נשלח ע"יצביה 08:12, 14 בינואר 2014

  אני בתהליך מכירת דירה בבנין משותף.מדובר בדירת גג שבניתי על הגג יחידת דיור נוספת(יש אישור לבניה אך פיצול ליחידה נוספת לא כלול באישור). אני מעוננית למכור את הדירה בלבד ללא היחידה שעל הגג . סיכמתי עם הקונה שהדירה תירשם על שמו בטאבו אך ביקשתי שיהיה הערת הזהרה על הגג שנשאר ברשותי ע"מ שלא יוכל אח"כ למכור את הדירה כולל יחידית הדיור שעל הגג. הקונה חושש מהערת הזהרה בטאבו ומעדיף לבדוק דרך משפטית אחרת לבטח את הגג שנשאר בבעלותי. האם יש דרך לעשות זאת ללא הערת הזהרה?

  השב
 • 11:20, 29 בינואר 2014

  צביה שלום,
  הערת אזהרה היא הערה שנרשמת בטאבו, ומפורטות בה ההתחייבויות שבעל הנכס נתן בנוגע לעסקאות הקשורות בנכס.
  בסמכותך למכור את הנכס ללא הגג, אך החוזה צריך להיות ערוך בצורה מקצועית, שלא תהיינה לעתיד לבוא אי אלו הסתבכויות בעניין. לשם כך מומלץ להתייעץ בכתיבת החוזה עם עו"ד מהתחום.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.