רישום בית משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 10:18, 14 בינואר 2014

  על אדמה חקלאית שהופשרה נבנה בנין לפני 14 שנים (שלאמי היה חלק מהקרקע ושהועבר ללא תמורה על שמי) אנו בעלי ה קרקע פנינו לקבלן והוא בנה בנין . עקב סכסוך של בעלי הקרקע הסמוך בחלקה ששייכת לנו (דמי איזון) , לא ניתן לרשום את הדירה בטאבו. שאלותיי האם ניתן לפחות לעשות את כל התהליך של הטופסולוגיה לגבי רישום בית משותף או שחייבים לחכות עד גמר הסכסוך? ועוד שאלה , ההתנהלות של העו"ד שליווה אותנו בכל בניית הבנין האישורים לא היתה לשביעות רצננו ברצננו להחליף עו"ד , אולם כל הטפסים נמצאים אצלו, הוא לא מסכים לתת לנו, אפשרי להמשיך תהליך של רישום בית ושותף וכו' ללא המסמכים שברשותו?

  השב
 • 11:25, 29 בינואר 2014

  מיכל שלום,
  עפ"י כללי האתיקה המקצועית של עורכי דין, אין לעורך דין זכות לעכב אצלו מסמכים ובכך אף לגרום נזק לבעל הדין.
  כדי שהדברים יגמרו ברוח טובה, אין ספק שעוה"ד שייצג אותך, מודע לאפשרות להגיש נגדו בוועדת האתיקה, תלונה.
  לכן מוטב להבהיר כי למען הסדר הטוב, טוב יהיה אם יוחזרו אליכם המסמכים שנמצאים בחזקתו, מבלי לתבוע את הנזק שנגרם לכם עד כה. יש לפנות לעו"ד אחר המתמחה בתחום, שימשיך את הייצוג בסוגיה,
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.