היתר לחנייה כפולה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אירית

  נשלח ע"יאירית 22:37, 19 בינואר 2014

  שלום רב, רכשנו דירה שדייריה הקודמים קיבלו היתר על חניה נוספת מזמורה לאחר חתימת הסכם המכר. הם עמדו בכל דרישות הועדה ואושרה להם החניה הנוסםת על ידי היתר.. הבניין עתה בתהליכי קבלת טאבו. לאורך התקופה הנ"ל התחלפו שכנים שעתה מתנגדים לחניה, אדגיש פעם נוספת שהחניה אושרה על ידי המועצה לפני שנה. הם פנו למועצה בבקשה לבטל את ההיתר שניתן בטענה שאישרו לדיירים הקודמים לחנות אך לא לנו, וכמו כן שהחתימות לאישור הושגו במרמה (הם לא נדרשו להציג את חתימות דיירי הבניין). האם קיים סיכוי שיכולים לבטל את ההיתר שניתן? יש לציין שהחניה היא מסוג של חניה חוסמת, משמע שני הרכבים שברשותי צריכים לחסום אחד את השני ולכן אין אפשרות לאף אחד נוסף מלבדנו להשתמש בחניה. כמו כן, במידה ולא ניתן לבטל את ההיתר כיצד עלי לפעול בכדי שהחניה תירשם בטאבו? והאם לאחר שינתן הטאבו ללא החניה הנוספת ניתן להגיש בקשה לרישום חניה נוספת בכפוף להיתר? אודה לתשובתכם בהקדם.

  השב
 • 20:13, 29 בינואר 2014

  אירית שלום,
  חניה הצמודה לדירה אינה ניתנת למכירה אלא על דרך של מכירתה לבעל דירה אחרת בבניין. אם יש ברשותכם את הסכם המכר של רכישת החנייה, תוכלו לצרף אותו עם אישור המועצה, כדי שהחניה תירשם בטאבו.
  אין באמור משום יעוץ משפטי או אחר.
  בברכה,

  תגובה
 • 19:49, 25 ביוני 2014

  בסוף לא עזר לך כלום . סיבכת גם את הרוכשים והכסף שהשקעת בעורכי דין מין השורה הראשונה . ובס"ד הסימון הזה ימחק כלא היה

  תגובה
 • 15:28, 17 ביולי 2014

  אירית ! ;-ׂ) (עלומת שם)
  ההיתר בוטל ע"י הוועדה לאחר שיחה עם היועץ המשפטי של הוועדה ובהנחייתו !
  הצעה שלנו הדיירים . מכוון שבעלך שוטר אז כדאי מאוד שלא תבצעו עברות פליליות כגון הסגת גבול שדינה שנתיים מאסר .
  או פגיעה מכוונת ברכוש .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.