שינוי בתקופת חכירה בדירה מקבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 23:23, 21 בינואר 2014

  ערב טוב. קניתי דירה מקבלן לפני כשנה בפרויקט ברחובות מספר חודשים לפני קבלת היתרי הבנייה- ובחוזה שנתחם צוינה תקופת חכירה של 49 שנים . לפני כחודשיים קבלנו פניה מהקבלן לחתום שוב על המסמכים ולהפתעתנו גילנו כי תקופת החכירה השתנתה וכעת היא רק 33 שנים. בברור שערכתי עם עורכי הדין של הקבלן הובהר לי כי הקבלן רכש את השטח בשנת 1997 ותקופת החכירה (49 שנה) נספר מאז . בנוסף ציינו בפני שאין מה לעשות בנידון ועלי לחתום על החוזה מחדש. שאלתי היא - האם לא מדובר על הפרה של החוזה ? האם יכולה להיות בעיה בעתיד ודרישה של מנהל מקרקעי ישראל לתשלום של דמי היוון ? תודה.

  השב
 • 20:08, 29 בינואר 2014

  דוד שלום,
  לתשובה מלאה יש לעיין בכל החומר על נספחיו. בדרך כלל חכירה עולה כסף, וכנ"ל היוון.
  אין באמור משום יעוץ משפטי או אחר.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.