שאלה בעניין חובת תשלום תיווך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 10:51, 22 בינואר 2014

  שלום, לפני שנה וחצי הראה לי מתווך נכס מקרקעין, שהוצע למכירה ב700,000 ש"ח , וחתמתי על טופס התחייבות לתשלום תיווך בגין הנכס, אח"כ התברר כי המוכרים אינם מוכנים למכור את הנכס במחיר זה,ובאופן כללי אינם סגורים על מכירה, והם הורידו את הנכס "ממדפי " המתווכים. כיום יצרתי עם הבעלים קשר אישי, ללא המתווך, מתברר שם שוקלים שוב למכור, אך לא פחות מ950,000 ש"ח, במידה ואבצע את העיסקה , ואכניס שותף נוסף , שלא חתום למתווך, וביחד נרכוש את הנכס. רציתי לעת האם יתכן שאצטרך לשלם למתווך?

  השב
 • 12:19, 29 בינואר 2014

  אתי שלום, העסקה הראשונה שנעשתה ע"י המתווך, התבטלה מצד המוכרים. אי לכך גם עסקת התיווך הנלוות לה. באם המוכרים מעוניינים בעסקה שנייה באופן פרטי וללא תיווך, עליהם להוציא מכתב המעיד על עסקה חדשה, על אותה קרקע אך בתנאים שונים. יש לבדוק עד מתי החוזה שלכם מול המתווך. מומלץ להתייעץ עם עו"ד מהתחום כדי להגן עליכם בזכויותיכם ולדעת מהם חובותיכם. בברכה,
  אתי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.