גניבת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 07:35, 23 בינואר 2014

  שלום, לפני 20 שנה אבי מכר את הדירה שהייתה בבעלותו בעיר פ"ת ע"מ לקנות דירה בבניין שבנו הבכור הקים (בנו יזם) ע"מ לקדם את הבניין של בנו . מסיבות שלהם את הדירה 4 חדרים שרכש הוא רשם על בנו הבכור (היזם) והדירה פנטהאוז של בנו הבכור נרשמה על אבי . כעבור שנים אבי החזיר (מכר) לבנו את פנטהאוז אך הדירה 4 חדרים של אבי עדיין הייתה רשומה על אחי הבכור . במשך 20 שנה אבי משכיר לאנשים את הדירה ולוקח את דמי השכירות . לפתע , בנו הבכור לקח את דמי השכירות מהשוכרים בדירה של אבי . בטענה שכעת הדירה שלו . לטענת בנו הבכור, אבי נתן לו הלוואה (דירה) ובנו הבכור החזיר אותה בקבלת דמי השכירות שקיבל אבי במשך 20 השנה - כך שאין לא כוונה למכור לאבי את הדירה שלו. אבי פגוע נורא זאת גם ההכנסה וגם הדירה שנלקחה ממנו ע"י בנו הבכור . האם יש דרך לעזור לאבי לקבל את הדירה שבנו גנב ממנו ?

  השב
 • 12:12, 29 בינואר 2014

  רועי שלום,
  אתה מתאר מצב מאוד לא מכובד של התנהגות כלפי אביך מצד בנו.
  הבית רשום ע"ש הבן הבכור אך לא ידוע איך נעשה ההסכם ביניהם וכיצד האב הבטיח את עצמו.
  יש לפנות לעו"ד המתמחה בנושא, כדי שניתן יהיה להעיד על כך שהדירה שייכת לאבא וכך גם דמי השכירות
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.