העברת זכויות בארנונה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מרק

  נשלח ע"ימרק 15:40, 26 בינואר 2014

  בתאריך 24.01.2013 נחתם חוזה מכירת דירה /מועד מסירת החזקה על הדירה הינו 31.08.2013. על הדירה היה חוב של ארנונה . במהלך המעבר של הדירה המוכר הסדיר חוב ארנונה מול עהיריה ע"י חלק שולם וחלק בפשרה למחיקת החוב. בתאריך 1.09.2013 הגענו יחד עם המוכר לעירייה/מחלקת גביית ארנונה להעברת חזקה בארנונה על השמי. בעירייה/מחלקת גבייה נאמר לנו שלמרות הסדרת החוב ותשלום החוב, החוב עדין לא ניתן למחיקה וכך לא ניתן להעביר בעלות הדירה על השמי ונדרש לפנות למשרד הפנים למחיקת החוב במערכת הממוחשבת. המוכר פנה למנהל מקרקעין וקיבל אישור להעברת הזכויות בטאבו ושנכס נקי מחובות. במהלך חודש אוקטובר יחד עם המוכר ואישור העברת זכויות בטאבו ניגשנו למחלקת גביית ארנונה ושוב הנציגה חזרה על אותו דבר "לא ניתן להעביר בעלות על הדירה בארנונה על השמי" למרות אישור בטאבו." לפני כמה ימים ובפעם השלישית ניגשתי למחלקת גביית ארנונה לבדיקה חוזרת בנדון. עד כה איני מקבלת מענה איך ומה אני נדרשת לעשות להעברת דירה על השמי. למי לפנות ומה לעשות? היום חלפו כמעט 5 חודשים מאז קבלת המפתח ואיני יודע מה סופו של הסיפור ומתי הוא יסתיים!!!!!!!!!!!! עד כה עו"ד שלי מחזיקה בתשלום האחרון למוכר בשל בעיות הרישום של דירה על שמי ללא מסמך רשמי של העירייה . לא יודע מה לעשות,עד כה איני בעל הדירה בארנונה ואיני יכול למכור את הדירה .מה עליי לעשות?האם קיימת הילה לתביעה?מוכר?עירייה? תודה מראש

  השב
 • 11:59, 29 בינואר 2014

  מרק שלום רב,
  מאחר ובעניין מכירת הנכס מטפלת עורכת הדין, יש מקום לצרף את המסמכים הרלוונטיים של התשלום למחלקה המשפטית של העירייה וכן את תשובת מנהל המקרקעין עם האישור להעברת הזכויות בטאבו ושנכס נקי מחובות, בצירוף מכתב מעורכת הדין הדורשת לסיים את ההעברה בהקדם האפשרי ואת הנזק העלול להיגרם הן לכם והן למוכרים בשל העיכוב וכל הפעולות המשפטיות הכרוכות בכך.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.