תחילת חישוב המדד לחישוב הפרשי תשלום - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • עידן

  נשלח ע"יעידן 16:43, 26 בינואר 2014

  שלום רב, שחתמנו על חוזה לרכישת דירה הכנסנו לחוזה 2 תנאים מתלים לקיומו של החוזה מכיוון שביום חתימת החוזה לא היה היתר בניה עדיין והחברה הבונה עדיין לא הייתה בעלת זכויות החכירה על השטח. הפרש הזמן היה כ-4 חודש עד לקיום 2 התנאים האלו. כיום שהפרויקט מסתיים הקבלן דורש את הפרשי הצמדת המדד מיום חתימת החוזה ולא מיום קיום 2 התנאים האלו. מבחינת ההפרשים יש משמעות רבה ל-4 חודשים האלו מסתכם בהפרש של 10 אלף שקל. נשמח לייעוץ והכוונה

  השב
 • 11:55, 29 בינואר 2014

  עידן שלום,
  התנאים הרשומים בחוזה, מחייבים את הצדיים לו.
  אין בדבריך מספיק פרטים בנוגע להסכם, אך אם בהסכם ישנה התייחסות לתשלום מרגע קיום 2 התנאים, אזי דרישת הקבלן אינה עומדת בכתוב בהסכם.
  יש לברור היטב איך מנוסח החוזה, ולפיו לפעול.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.