• ירדן

  נשלח ע"יירדן 09:40, 27 בינואר 2014

  דירה בדמי מפתח השווה מליון ושלוש מאות שקלים. כמה צריך לקבל עליה האדם שקנה אותה בדמי מפתח ורוצה לפנותה? האם ישנה נוסחה? במה הדבר תלוי? האם זה עניין של משא ומתן? מה ההבדל בין דייר מוכן לדייר בדמי מפתח? תודה

  השב
 • 11:42, 29 בינואר 2014

  ירדן שלום,
  דמי מפתח זו עסקת נדל"ן המהווה מעין הכלאה בין רכישת נכס לשכירות.
  אם דייר מוגן מעוניין לעזוב את הנכס, הוא רשאי להביא שוכר אחר שירכוש ממנו את הזכות ולפי החוק הוא יקרא דייר יוצא. הקונה שהוא השוכר החדש, המכונה בחוק דייר מוצע, ישלם דמי מפתח בעבור הזכות החוזית, ולא בעבור הבעלות על הנכס. תשלום דמי מפתח זהו סכום חד פעמי ובהמשך יצטרך הקונה להמשיך ולשלם דמי שכירות נמוכים. מרגע ששולמו דמי המפתח, הקונה נכנס לנעלי המוכר והוא מקבל הגנה מתוקף החוק. תשלום דמי מפתח מתחלק בין בעל הבית לבין המוכר (הדייר המוגן) שהרי יש לו זכות כלכלית בנכס. החוק מציין את סכום החלוקה של דמי המפתח בין בעל הבית לדייר המוגן היוצא, והוא קשור בזמן כניסת הדייר אל הנכס או בזמן החזקתו בנכס.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.