דמי תיווך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 13:05, 28 בינואר 2014

  שלום אני משמש כמתווך, ותיווכתי עסקה של השכרת נכס מסחרי. המבנה היה ברמת מעטפת, (שלד). השוכר קיבל 2 אופציות 1. לשכירות ברמת מעטפת במחיר נמוך, ואופציה 2 ברמת גמר שיבוצע ע"י המוכר, במחיר גבוה. החוזה נחתם לבסוף לפי המחיר הגבוה והשיפוצים בוצעו ע"י המוכר. אין כל איזכור בחוזה לחלוקה בין מחיר שיפוץ ומחיר השכרה, אלא מחיר לחודש שכירות. 2 הצדדים חתמו על טופס תיווך שבו מופיע תעריף עמלה "חודש אחד שכירות", לכל 10 שנים. אך 2 הצדדים טוענים שאין קשר בין השיפוץ שהוא כביכול ניתן כהלוואה לגוף השוכר למטרת שיפוץ והם אינם מחוייבים לשלם רק לפי רמת המעטפת. האם הנני זכאי לתשלום לפי המחיר שנקבע לחודש שכירות בחוזה ? באם התשובה חיובית, האם סיכויי גבוהים בבית משפט, או שהנני מוכרח לקחת עו"ד בתעריף גבוה ? האם הנני זכאי גם לדמי הניהול שכלולים בשכירות החודשית שנגבית מהשוכר מדי חודש ? בחוזה נרשם שמעל 10 שנים אני זכאי לחודש נוסף, והצדדים חתמו על אופציה ל-10 שנים נוספות, האם הנני זכאי לגבות זאת עכשיו או רק בעוד 10 שנים ? בברכה

  השב
 • 11:39, 29 בינואר 2014

  איציק שלום,
  לפי דבריך, החוזה שנחתם, לא עדכן את כל הנושאים ולכן ישנה מחלוקת שהינה לגיטימית בין הצדדים.
  מה שרשום בחוזה שנחתם בניכם, יש לקיימו, ולגבי הנושאים השנויים במחלוקת, ניתן לפנות לשיקול דעת בימ"ש אשר יכריע לצורך העניין.
  ניתן לפנות לבימ"ש לתביעות קטנות, או להיעזר בשירות עו"ד המתמחה בתחום, כדי לעוזר לקיים את החוזה עפ"י לשונו.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.