הרחבת מרפסות בבניין שרשום עדיין אצל חברה משכנת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 13:42, 29 בינואר 2014

  שלום רב. בבנין שרשום אצל חברה משכנת יוזמים הדיירים פרויקט של הרחבת מרפסות. האם יש צורך בקבלת אישור מהחברה המשכנת לפרויקט הבניה ובאיזה שלב? אגב, בחוזה הרכישה (דירות שנקנו מקבלן "על הנייר") יש סעיף כללי שמחייב אישור של המוכרת לכל שינוי בדירה אבל נראה שהוא עוסק בשינויים שנעשים תוך כדי הבניה ואינו מתייחס לפרק הזמן מיום מסירת החזקה (לפני 8 שנים!) ועד לרישום בטאבו. תודה

  השב
 • 20:36, 29 בינואר 2014

  רונן שלום,
  בניית מרפסת הנה בגדר ההרחבה. על המבקש להרחיב, יש רשימת דרישות ותנאים לאישור הבנייה, ע"י הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, החייבת לדון בכל בקשה להיתר בנייה ובסמכותה, בהתאם לשיקולי תכנון להחליט ולאשר.
  אין באמור לעיל כדי להוות חוות דעת משפטית, אין בו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ע"י עו"ד הבקיא בנושא, ואין בכך כדי להוות המלצה לעשיית פעולה משפטית או הימנעות מעשייתה.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.