מכירת נכס בוטלה עקב אי-עמידה בתנאי החוזה מצד הקונה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אופיר

  נשלח ע"יאופיר 21:03, 13 בפברואר 2014

  שלום רב, מכירת נכס (בית פרטי) בוטלה לאחר מסירת חלק מתשלומי הנכס למוכר. הסיבה: הקונה לא עמד בתנאי החוזה בסעיף מסירת התשלומים. בנוסף המוכר עשה שימוש בכספי הקונה על מנת לאפשר את המכירה: תשלום לנושים ולרשות המקרקעין שאלותיי הן: 1. האם ניתן להעריך מחדש את הנכס ע"י שמאי מצד כונס הנכסים? 2. האם יכול המוכר לדרוש שמאות חדשה? לאור העובדה ששמאות הנכס נעשה לפני כשנתיים ובינתיים מחירי הנכסים באזור עלו משמעותית. 3. האם ישנו פרק זמן התקף לשמאות הנכס ? 4. מה יעלה בגורל המוכר שהשתמש בכספו של הקונה על-מנת "לנקות" את הנכס למכירה (תשלומים לנושים ולרשות המקרקעין)? 5. האם קיימת מגבלת מחיר עבור הכונס בעת המכירה? (במילים פשוטות: כמה נמוך הכונס יכול לרדת במחיר (%) מהערכת השמאי? ) אם חסרים עוד פרטים אשמח להוסיף. בתודה מראש, אופיר.

  השב
 • 21:06, 13 בפברואר 2014

  שכחתי לציין פרט חשוב ביותר : מכירת הנכס נעשתה ע"י כונס נכסים (לאחר הסכמתו של הכונס לשותפות עם עורך הדין המייצג את המוכר) האם זה חוקי בכלל?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.