העברה ללא תמורה של חלקי נכס מסחרי בין יורשים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ענבל

  נשלח ע"יענבל 20:21, 16 בפברואר 2014

  מבקשת לברר: האם העברה ללא תמורה של חלקים בנכס מסחרי (משרד), בין כמה יורשים שהינם בני משפחה, במסגרת הסכם חלוקת עזבון, נחשבת ליורשים שמעבירים את החלקים כעסקת מכירה, שעשויה להשפיע על נכסים עתידיים שיימכרו על ידם (דירות וכדומה)?

  השב
 • 21:05, 21 בפברואר 2014

  ככלל במסגרת הסכם בין יורשים ניתן לחלק את הירושה בין היורשים באופן מוסכם טרם חלוקת העיזבון ובלבד שלא ישולמו כספים שאינם קשורים לעיזבון. לאחר חלוקת העיזבון הרי שהעברה במתנה שהינה פטורה ממס שבח ו/או בפטור חלקי ממס רכישה תלויה בסוג הקרבה לעניין הזכאות לפטור. ככלל אין השפעה להעברה של נכסים מסחריים במתנה בין בני משפחה למכירת נכסים אחרים וזאת להבדיל מפטור דירות מגורים טרם תיקון 76 וגם לאחריו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.