זכות שאילה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • איילת

  נשלח ע"יאיילת 19:25, 18 בפברואר 2014

  אפשרתי לאחי להתגורר בדירה שלי עד שימצא דירה- כעת בשל סכסוכים החלטתי להגיד לו לעזוב והוא נעלב והוא מסרב לעזוב. האם בכך שאפשרתי לו לגור עד שימצא מקום מגורים הענקתי לו זכות שאילה? במידה וכן מה עלי לעשות? האם הוא נחשב כמחזיק שלא כדין?

  השב
 • 20:50, 21 בפברואר 2014

  לאחיך אין מעמד בדירה. מעמדו הנו לכל היותר מעמד של בר רשות. ככזה ניתן לדרוש את פינויו בכל עת. ניתן להגיש תביעת פינוי נגדו. יש לקחת בחשבון כי הוא יכול לטעון ששכר ממך את הדירה על פי חוזה בע"פ ושילם לך עבור תקופה מסוימת מראש ואולם סיכויי הגנה זו קלושים. מאחר ומדובר במשפחה מומלץ להבהיר לו את מצבו ולסיים את העניין ברוח טובה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.