פולש לבניין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • עדנה

  נשלח ע"יעדנה 11:28, 20 בפברואר 2014

  שלום, בבנין שלנו התמקם פולש בקומת הקרקע סגר לעצמו יחידת דיור, הוא בישר לנו שהוא רוצה את המחסן שלנו כי הוא רוצה עוד חדר...יש לו מזגן חשמל מים אינסטלציה סידר לעצמו פלדלת ולא מוכן לצאת. ועוד מאיים על אחת השכנות שהיא עושה לו בעיות ומתלוננת. העיריה אומרת שזה שטח פרטי ולא מתערבת, המשטרה לא עוזרת ואנחנו עובדי עצות כיוון שהדיירים מבוגרים או מובטלים אין לאף אחד כוח לעשות ולא יכולת. השאלה מי כן יכול וצריך לעזור?האם זה לא תפקיד העיריה?

  השב
 • 20:06, 20 בפברואר 2014

  עדנה שלום רב. עומדות בפנייך שתי אפשרויות. האחת (הדרך הקונבנציונאלית, הבטוחה והמהירה) - הגשת תביעת פינוי בשם נציגות או בעלי הדירות כנגד הפולש. אפשרות שנייה הינה לדרוש ממחלקת הפיקוח ברשות המקומית להגיש כנגד הדייר כתב אישום בגין השימוש החורג שנעשה בנכס ממחסן לדירת מגורים. מאחר והשימוש המותר הינו מחסן אזי שימוש לדירת מגורים מהווה שימוש חורג המהווה עבירה פלילית ובית המשפט לעניינים מקומיים יכול להורות על הפסקת השימוש ולהטיל קנס על המשתמש. לא תמיד במחלקת הפיקוח ממהרים לפעול ולפעמים נדרשים כמה מכתבים לרבות מכתבים לגורמים אחרים כגון מבקר העיריה במטרה להניע את הפקחים לפעולה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.