מיסי ועד הבית ואופו החיוב בהוצאות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • איילה גבעון

  נשלח ע"יאיילה גבעון 10:35, 23 בפברואר 2014

  תודה על תשובתך המקיפה והמהירה. הבעיה היא שרוב בעלי דירות בנות 3 חדרים (3 משתתפים מתוך 4 כי אני לא יכולתי להשתתף) הצביעו בעד השוואת מיסי ועד הבית לכל הדירות. יש דיירים הטוענים כי מאחר שכול המשתתפים הצביעו בעד, כולל בעלי דירות ה-3 חדרים (אני סבורה שמתוך אי ידיעת החוק), הרי שההצבעה להשוואת התשלומים תופסת גם אם היא נוגדת את החוק, כי בסעיף 62 לחוק נאמר כי אפשר לשנות את אופן החיוב בהסכמת הדיירים שיפגעו מהשינוי והם הסכימו. האם הטענה נכונה?

  השב
 • 11:58, 23 בפברואר 2014

  אני סבור כי שינוי אופן חלוקת ההשתתפות באופן שמגדיל את החיוב בוועד בית מצריכה את הסכמתו ולפיכך שינוי התקנון אינו יכול להטיל עליו חיובים נוספים שלא בהתאם לאופן חלוקת הוצאות כפי שזו נקבעה בחוק המקרקעין. דוד מלניק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.