התערבות של בית משפט בנוגע לדירה שנרכשה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ג'ני

  נשלח ע"יג'ני 14:24, 23 בפברואר 2014

  שלום רב לפני שנה חתמתי על הסכם לקנית דירה יד שניה. המוכר לא השלים את העברת הבעלות עליו בעת הקניה (לפני 20-30 שנה). יש לזכותו הערת אזהרה וגם אישורי משכנתא. "התיק" עם כל המסמכים אבד במהלך השנים ונדרשת התערבות של בית המשפט. בית המשפט דורש לעשות מאמצים ולאתר את בעלי הבית הקודמים ו\או צאצאיהם. המוכר אף שכר חברת חקירות שתמצא את היורשים. עלי לציין כי הכל היה ידוע לי עוד לפני החתימה ועורכי דין, שלי ושל הצד המוכר, אמרו כי ניתן תוך חמישה שישה חודשים לפתור את העניין. בינתיים עברה שנה והעניין עדיין לא נפתר. אשמח לשמוע כיצד ניתן לפתור הסוגיה בזמן הקצר ביותר ואם יש לכם רעיונות יצירתיים.

  השב
 • 14:49, 23 בפברואר 2014

  ראשית, אני מקווה שהסכם הרכישה שלכם כולל מנגנונים שנועדו להגן עליכם ועל כספכם מפני סיטואציה של כשל בהעברת הבעלות לשם המוכר. שנית, לגופם של דברים לא ברור האם מדובר בכשל טכני בלבד או שקיימות בעיות מהותיות בביצוע ההעברה כגון שהמוכר (הקודם) לא שילם את המיסים.בגין המכירה. או שלא סילק את המשכנתה ונותר חוב או שאולי לא השלים את יתרת התמורה. לא ברור לי מהם אישורי משכנתא המצוינים בשאלתך ? במקרים רבים ניתן לשחזר את המסמכים הרלוונטיים כגן אישורי מיסים (ככל ששולם המס) ומסמכים נוספים בטאבו ובמיסוי מקרקעין ובמצב כזה ככל שתוכח זכאותו של המוכר מכוח הסכם אזי בית המשפט יוכל לתת צו המורה לרשום את הזכויות. איני מכיר את פרטי המקרה ואולם אפשר והתעקשות בית המשפט למצות את האפשרות למצוא הבעלים הרשומים ו/או היורשים נובע מחסר ראייתי כלשהו. דוד מלניק עו"ד www.melnik.org.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.