דייר שנעלם - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 12:49, 24 בפברואר 2014

  שלום, סגרתי חוזה שכירות עם דייר למשך שנה אשר התשלום הוא במזומן וקיבלתי ממנו צ'ק ביטחון אשר לא אל שמו .הדייר גר בדירה 7 חודשים . עכשיו הגיע מועד התשלום והוא לא עונה לשיחות ולא להודעות וגם לא נמצה בדירה היא ריקה מדברים . האם אני יכול לפדות את הצ'ק או לפרסם את הדירה להשכרה ? ועם לא מה ניתן או רצוי לעשות .

  השב
 • 21:09, 24 בפברואר 2014

  מבחינה משפטית אם הסכם השכירות הינו לתקופה של שנה ללא אפשרות יציאה אזי חובת השוכר לשלם דמי שכירות הינה מוחלטת ואינה מותנית בחזקת הדירה על ידי השוכר. לכן מבחינה משפטית אתה יכול לתבוע את השטר ואתה יכול להגיש תביעה כספית בגובה דמי השכירות עד לתם התקופה ואולי גם פיצוי מוסכם. עד כאן מבחינה משפטית. מבחינה פרקטית אם הערב אינו ערב טוב ולאור התנהגות השוכר ספק אם תוכל להיפרע גם ממנו ולכן המטרה שלך הינה להקטין את הנזק שלך ולהשכיר את הדירה בהקדם. אם אכן השוכר נטש את הדירה באופן מוחלט היינו אינו נמצא בדירה ואין חפצים בדירה בכלל אז אפשר לשקול תפיסת החזקה בה שכן ניתן לראות בנטישה משום מתן הודעה של השוכר על סיום תקופת השכירות. יחד עם זאת אם יש ספק לגבי נטישת המושכר הרי שמומלץ להגיש תביעה לפינוי מושכר בהליך מזורז.
  למידע נוסף בנוגע לפינוי מושכר בהליך מזורז-
  http://www.melnik.org.il/ייצוג-בבתי-משפט/תביעת-פינוי-מושכר-בהליך-מזורז/
  למידע נוסף איך להימנע להשכיר נכס לשוכר בעייתי -
  http://www.melnik.org.il/ייצוג-בעסקאות-מקרקעין/
  melnik.org.il


  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.