התנגדות לתוספת בנייה אחרי חתימה. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • איליה

  נשלח ע"יאיליה 14:31, 26 בפברואר 2014

  השכנים מתנגדים לתוספת בנייה על שטח משותף (גג) אחרי שחתמו על התוכנית. השכנים טוענים בעיקר כי לא היו מודעים להיקפי התוכנית. הפרויקט נבלם ממש לפני תחילתו בשל ההתנגדות. הושקע כסף רב בתהליך, מה ניתן לעשות בכדי למזער נזקים?

  השב
 • 15:48, 26 בפברואר 2014

  לצורך הרחבת דירה נדרשת הסכמה של 75% מהבעלים ששני שליש מהרכוש המשותף צמוד לדירותיהם. ככל שניתנה הסכמה וזו מעוגנת בכתב הרי שזו מחייבת את החותמים. טענות החותמים הן שהוטעו. יש לברר את טענתם זו והאם הבינו על מה חתמו והאם קיים שוני בין חתימתם למה שבוצע בפועל. עומדות בפניכם מספר אופציות. הראשונה היא לפנות בתביעה לאכוף את התחייבותם זו . יש גם לזכור שבסוף התהליך יש צורך לתקן את צו הבית המשותף וגם לכך יידרשו השכנים לחתום (ולא רק על מסמכי ההסכמה להיתר בהתאם לתקנה 2ב לחוק התכנון והבנייה) ובהעדר ההסכמה לפנות למפקח. בנוסף עומדת לכם הזכות לתביעת פיצויים בכל הנוגע לנזקים שנגרמו ו/או עשויים להיגרם לרבות בשל העיכוב. עד כאן תשובתי הכללית. לצורך קבלת החלטה מושכלת יש לבחון את המצב העובדתי והמשפטי ואין אפשרות לעשות זאת במסגרת פורום. melnik.org.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.