האם בתור בעל אני מחויב מבחינה משפטית להסכם שאישתי חתמה עליו? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • asaf

  נשלח ע"יasaf 08:34, 27 בפברואר 2014

  שלום רב, אישתי ראתה דירה למכירה, הדירה עצמה היא לא בבלעדיות מתווך אחד (זה גילינו מאוחר יותר), והמתווך שהראה לה את הדירה החתים אותה על מן הסכם שבו היא חייבת לשלם לו אחוז מסוים תיווך במידה והיא תרכוש את הדירה (כנראה ממנו). פנינו למתווכים אחרים. והם הציעו לנו את אותה דירה. האם אני כבעלה ולא חתמתי על הסכם זה, כפוף לאותו מתווך ולאותו הסכם? האם תהיה לאותו מתווך עילה לתבוע אותנו במידה ונסגור עסקה עם מתווך אחר כאשר הנכס עצמו הוא לא בבלעדיות אותו מתווך שהחתים את אישתי ? תודה רבה מראש על התשובות

  השב
 • 09:51, 27 בפברואר 2014

  למתווך אין תביעה ישירה כלפיך ואולם למתווך עשויה להיות עילת תביעה כלפי אשתך מכוח הסכם התיווך ככל שהוא עומד בדרישות החוק וזאת במקרה ותתקשרו בהסכם ואתה תטען שאתה התקשרת בהסכם לרכישת הנכס שלא באמצעותו. ראשית עליך לבדוק האם המתווך החתים את אשתך על הסכם תיווך כנדרש הכולל את פרטי הנכס, האם הוא מתווך מורשה וכו'. ככל שהדבר כך הרי שיש סיכוי שעומדת לו עילת תביעה. עכשיו נעבור להיבט הפרקטי. שים את האמוציות בצד. אם תתקשר בהסכם באמצעות מתווך אחר ממילא תידרש לשלם דמי תיווך ואז אתה עשוי להידרש לתשלום כפול. הבעיה שלך עשויה להסתבך אם אתה חתמת בעצמך על הסכם תיווך מול מתווך אחר ואז גם הוא ינסה לתבוע אותך על תיווך. המלצתי תמיד היא לשים לב היטב מהי רשימת הנכסים שעליה חותמים בהסכם התיווך ולוודא בטרם היציאה לנכס כי אין מדובר בנכס שכבר ראית או בת זוגתך ראתה וליהפך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.