הגדרת דירה יחידה לפי חוק ההסדרים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • איילה

  נשלח ע"יאיילה 18:37, 27 בפברואר 2014

  שלום, בשנת 2011 העביר לי אבי במתנה שליש דירה שקיבל בירושה מסבתא ל\שלי לאחר שנפטרה. כעת אני מעונינת לרכוש דירה לעצמי . בבעלותי רשומה שליש מהדירה ההיא שהעביר ילי. האם נכנס לתוקף תיקון 76 לחוק מיסוי המקרקעין אשר מרחיב ואומר כי גם שליש דירה נוספת מזכה בפטור כאילו הייתה זו רכישה של דירה יחידה? תודה!

  השב
 • 21:05, 27 בפברואר 2014

  בהתאם לחוק מי שהינו בעלים של חלק מדירה נוספת שחלקו בה לא עולה על שליש (להבדיל מרבע כפי שהיה טרם התיקון) נחשב לבעל דירה יחידה. תשומת לב כי בהתאם להוראת ביצוע 3/2013 של רשות המסים קיימים מקרים נוספים בהם יראו בדירה הנרכשת דירה יחידה כגון - רוכש שאין לו דירות מגורים ורוכש בו זמנית, לראשונה, יותר מדירת מגורים אחת. רכישה של שיעור/חלק נוסף בדירת מגורים יחידה. הרחבה של דירת מגורים יחידה בדרך של רכישת דירה צמודה לה.
  www.melnik.org.il

  תגובה
 • 20:46, 23 במרץ 2014

  תגובה
 • 20:48, 23 במרץ 2014

  תודה על התגובה,
  כלומר?
  האם בזמן הרכישה של הדירה החדשה אצטרך לשלם מס רכישה מופחת משום שהדירה החדשה תיהיה הדירה היחידה ?
  או שאשלם מס רכישה גבוה יותר משום שאיהיה כעת הבעלים של שני נכסים ?

  תגובה
 • 21:00, 23 במרץ 2014

  1/3 דירה לא נחשבת דירה נוספת ולכן יראו בדירה הנרכשת דירה יחידה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.