מכירת דירות ע"י זוג גרוש - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • נתן

  נשלח ע"ינתן 18:44, 27 בפברואר 2014

  זוג רכשו בעבר 2 דירות קרקע צמודות (בית דו משפחתי). בעת מגוריהם בדירות הם פתחו דלת בקיר המפריד ולאחר ששיפצו יצרו מערכת אחת של חשמל ומים (כך שלשתי הדירות יחד יש שעון מים 1 ושעון וחשמל 1. הזוג כיום גרושים וכעת הם רוצים למכור את הדירות כל אחת במחיר זהה לחברתה וכל אחד יקבל את תמורת דירה אחת (שווה בשווה). האם מכירה כזו (לשני קונים שונים) נחשבת עיסקה שחייבת במס שבח ? האם יש פטור כלשהו ?.

  השב
 • 21:28, 27 בפברואר 2014

  שאלה זו חורגת ממתן תשובה בפורום ואולם באופן עקרוני השאלה אם מדובר בדירה אחת או שתיים נבחנת לפי המבחן הפיזי. כלומר כדי למכור שתי דירות יש להפריד לשתי דירות. עניין נוסף הוא שבמסגרת הסכם הגירושין יכלו בני הזוג לחלק ביניהם את הדירות והעברה כזו במסגרת גירושין לא תחשב אירוע מס. לעניין המכירה. ככל שהם גרושים ואין לכל אחד מהם דירה נוספת הרי שאם לכל אחד מהם דירה אזי כל אחד מהם יכול למכור דירה אחת בפטור ממס כדירת יחיד וזאת אם אכן ביום 1.1.2014 היה כל אחד מהם בעל דירה אחת בלבד. מעבר לכך יש לבחון את העובדות לגופן. www.melnik.org.il

  תגובה
 • 23:11, 27 בפברואר 2014

  השאלה אם מדובר בדירה אחת או שתיים נבחנת לפי המבחן הפיזי. כלומר כדי למכור שתי דירות יש להפריד לשתי דירות. עניין נוסף הוא שבמסגרת הסכם הגירושין יכלו בני הזוג לחלק ביניהם את הדירות והעברה כזו במסגרת גירושין לא תחשב אירוע מס. לעניין המכירה. ככל שהם גרושים ואין לכל אחד מהם דירה נוספת הרי שאם לכל אחד מהם דירה אזי כל אחד מהם יכול למכור דירה אחת בפטור ממס כדירת יחיד וזאת אם אכן ביום 1.1.2014 היה כל אחד מהם בעל דירה אחת בלבד. מעבר לכך יש לבחון את העובדות לגופן. www.melnik.org.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.