חניה ברכוש המשותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 22:12, 28 בפברואר 2014

  האם חניית רכב בתחום הרכוש המשותף מעל שנה ברציפות ( חוץ מכמה פעמים בודדות שהרכב יצא וחזר לאותו מקום) זה נקרא השגת גבול, והאם ניתן לתבוע את בעל הרכב, שכמובן בעל דירה בבינין, על השגת גבול או מניעה משער הדירים להשתמש ברכוש המשותף? תודה

  השב
 • 23:28, 28 בפברואר 2014

  בעל דירה ברכוש המשותף רשאי לעשות שימוש לא ייחודי בשטח הרכוש המשותף, ככל שלא נקבע שימוש מסוים בשטח האמור, בהתאם לתנאי המקום והזמן. כאשר מדובר בשטח שיכול לשמש כחניה הרי שיש לאפשר חניה על בסיס רוטציה בחלופה ו/או בדרך אחרת שתקבע. כאשר נעשה שימוש ייחודי ובלעדי שמונע שימוש אחרים לחלוטין הרי שנדמה כי הדבר יכול להוות עילה להגשת תביעה לסילוק יד בלשכת המפקח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.